Noc Niepodległości

Zapraszamy do wspólnej zabawy z okazji Święta Niepodległości!

Pragniemy, aby w tę noc, podobnie jak w Sylwestra, gdy zaczynamy świętować Nowy Rok, rozpocząć obchodzenie Święta Niepodległości. Chcemy skorzystać z tego, że możemy trochę mocniej zaimprezować, gdyż 11 listopada jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

Nasze święto jest totalnie wyluzowane i dalekie od oficjalnej spiny. Chcemy odwoływać się do zupełnie naturalnego poczucia dumy i chęci okazania swojego przywiązania do naszego kraju. Przy czym warto podkreślać, iż można to czynić w sposób radosny, otwarty, wolny od agresji, bazujący na naszych wspaniałych cechach - poczuciu humoru i słowiańskiej skłonności do uciech i zabaw.

Nasza akcja nastawiona jest na wciągnięcie do wspólnej zabawy możliwie jak największej liczby Polaków i wszystkich, którzy wspólnie z nami chcieliby obchodzić Nasze Święto.

Noc Niepodległości z 10 na 11 listopada ma być ogólnopolską, powszechną imprezą z okazji Święta Niepodległości.

Chcemy pokazać, że ludzie pogodni, wyluzowani mogą być najzwyczajniej w świecie dumni z tego, że pochodzą z Kraju nad Wisłą, a imprezowanie może być jedną z narodowych cnót sprzyjających integracji i budowaniu wspólnoty.

Pragniemy aby Święto Niepodległości kojarzyło się z dumą, aby patriotyzm nabrał nowego znaczenia, a młodzi Polacy chcieli świętować to, że żyją w wolnej, nowoczesnej Ojczyźnie.

Skłonność do zabaw jest jedną z naszych najfajniejszych cech narodowych, którą warto celebrować, pielęgnować i szukać sposobności dla jej utrwalenia.

Inicjatywy

  • Jednym z najpopularniejszych i najbardziej naturalnych sposobów świętowania jest zabawa, a jak się bawić to nie indywidualnie tylko, parafrazując słowa piosenki Jeremiego Przybory, wespół w zespół! Dlatego zachęcamy polskie zespoły i wykonawców, żeby w tę noc rozkręcali ogólnopolską imprezę.
  • W klubach, restauracjach, mieszkaniach zorganizujmy imprezy, spotkania, domówki z okazji Nocy Niepodległości.
  • Do akcji wciągamy kina, opery, filharmonie (polski repertuar) muzea i inne ośrodki kulturalne.
  • Wspólnym elementem ubioru uczestników niech będzie biało-czerwony detal; wstążka, kotylion, itp.

W trakcie imprez podstawę diety stanowi patriotka – biało-czerwone ciastko (konkurs na patriotkę trwa!) i pijemy biało-czerwone napoje.

Jesteśmy głęboko przekonani, że Noc Niepodległości stanie się jednym z najważniejszych imprezowych świąt w kalendarzu, dorównującym popularnością Andrzejkom czy Nocy Świętojańskiej. Sylwestra na razie chyba nie przebijemy, ale mamy podobnie jak i on jeden mega atut: następny dzień jest ustawowo wolny od pracy!

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.nocniepodleglosci.pl.

Hulaj dusza!