Patriotka

Biało - czerwone ciastko

W 2018 r. przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pragniemy, aby patriotka® stała się nieodłącznym, bardzo pozytywnym symbolem wszystkich uroczystości związanych z tą wyjątkową rocznicą.

Pragniemy, aby podobnie jak pączek w tłusty czwartek , patriotka stała się słodkim symbolem Święta Niepodległości, Trzeciego Maja, ale także innych świąt oraz wydarzeń o charakterze patriotycznym.

Chcemy, aby patriotka® była elementem integrującym i umilającym celebrowanie polskich świąt państwowych, ale także, np. wydarzeń sportowych z udziałem polskiej reprezentacji, czy innych, które wzbudzają w Polakach poczucie narodowej dumy.

Z tej okazji zorganizowany został ogólnopolski konkurs cukierniczy na Patriotkę 100-lecia

Konkurs ma charakter otwarty - zaprosiliśmy do niego wszystkich Polaków: cukierników i amatorów pieczenia, młodzież i osoby dorosłe.

Chcemy pokazać, że ludzie pogodni, mogą być najzwyczajniej w świecie dumni z tego, że pochodzą z kraju nad Wisłą, a przygotowywanie i wspólne jedzenie patriotek może być jedną z narodowych zabaw, sprzyjających integracji i budowaniu wspólnoty.

Cel: wciągnąć do wspólnej zabawy jak największą liczbę Polaków!

Działania:

  • 8 lutego 2018 r. miało miejsce oficjalne otwarcie konkursu, które odbyło się w Warsztacie Warszawskim przy pl. Konstytucji 4 w Warszawie;
  • luty- maj - wszyscy chętni z całej Polski nadsyłali propozycje swojej wersji patriotki, które publikowane były na profilach w mediach społecznościowych oraz poddane zostały ocenie internautów;
  • 15 maja 2018 r. - wyłonienie finałowej dziesiątki przepisów;
  • 25 maja 2018 r. - finał ogólnopolskiego konkursu na Patriotkę 100-lecia, który ponownie odbędzie się w Warsztacie Warszawskim przy pl. Konstytucji 4 w Warszawie.

Więcej informacji można uzyskać na stronie poświęconej konkursowi: www.patriotka.org.pl.